Zamknij

Droga z Kokorzyna do Szczodrowa gotowa [ZDJĘCIA]

03:25, 22.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:25, 22.11.2021
Skomentuj
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku Kokorzyn - Szczodrowo. Tę dużą inwestycję, która trwała od lipca, realizował powiat kościański.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln 716 tys. zł, a większa cześć tej kwoty została sfinansowana z budżetu powiatu kościańskiego. Do przedsięwzięcia dołożyła się również gmina Kościan, która na remont drogi przeznaczyła 2 mln 310 tys. zł. Z kolei 100 tys. zł pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo gmina Kościan sfinansowała przebudowę sieci wodociągowej w Kokorzynie na ulicach Szkolnej i Długiej, której koszt wyniósł 411 tys. zł.

W ramach wykonanych prac na pierwszym odcinku drogi jezdnia została poszerzona do 6 metrów. Istniejącą nawierzchnię wzmocniono i wyrównano masą bitumiczną. Następnie na jezdni została położona masa ścieralna. Wybudowano nowy, 2-metrowy chodnik o długości prawie 750 m.

W Kokorzynie wybudowano zatokę parkingową oraz próg zwalniający z oświetlonym przejściem dla pieszych. W miejscowości wybudowano także zatokę autobusową i utwardzono zjazdy na posesje. Droga ma nowe poziome i pionowe oznakowanie. Ponadto zainstalowano nowe oświetlenie uliczne.

Największe prace przeprowadzono na odcinku drogi z Kokorzyna do Szczodrowa, gdzie powstała nowa konstrukcja jezdni. Po remoncie jezdnia ma także 6 metrów szerokości. Przebudowa poprawiła bezpieczeństwo użytkowników drogi. Poza poszerzeniem i wykonaniem nowej konstrukcji jezdni na niebezpiecznym łuku zostały zamontowane stalowe bariery ochronne. Na długości ponad 1300 metrów, po prawej stronie jezdni wybudowano ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej i szerokości 2 metrów.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Drogowe "DROGBUD" - Gostyń Sp. z o.o. z Grabonogu. Z kolei w ubiegłym roku przebudowano kilometrowy odcinek drogi w Szczodrowie. Poszerzona została jezdnia, wybudowano chodnik oraz kanalizację deszczową, a także dwie zatoki parkingowe.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%