Zamknij

III Motocyklowy Rajd Niepodległości [ZDJĘCIA]

02:55, 12.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:55, 12.11.2021
Skomentuj
Do bardzo udanych i ciekawych można zaliczyć rajd zorganizowany przez grupę motocyklową Wind Wolves pod hasłem "103 Kilometry na 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości".

W rajdzie, który odbył się w Święto Niepodległości poza organizatorem udział wzięły również zaprzyjaźnione grupy motocyklowe. Zbiórka odbyła się na Placu Targowym w Śmiglu, skąd motocykliści ruszyli w trasę przejeżdżając przez Śniaty, Wielichowo, Kamieniec, Konojad, Kościan, Czempiń i Krzywiń, a następnie wracając do Śmigla.

Uczestnicy rajdu po drodze zatrzymywali się w miejscach pamięci narodowej związanej przede wszystkim z Powstaniem Wielkopolskim i oddawali hołd bohaterom walki o niepodległość. Szczególnie wyjątkowy był przystanek w miejscowości Konojad w powiecie grodziskim. Tutaj bowiem miała miejsce uroczystość związana z odsłonięciem muralu nawiązującego do Powstania Wielkopolskiego. Mural wielkości 70 metrów kwadratowych ozdobił remizę OSP Konojad.

- Pomysł na mural w szeregach naszej jednostki o treści patriotycznej powstał już jakiś czas temu. Chodziło nam o to, aby upamiętnić ten wyjątkowy, zwycięski zryw jakim było Powstanie, oraz jego uczestników. Szczególnie tych, którzy są pochowani na naszym cmentarzu. Po licznych staraniach, udało się uzyskać dofinansowanie na jego wykonanie w ramach programu "Mur, ale historia Wojska Polskiego" z Ministerstwa Obrony Narodowej - wyjaśnia Adam Kaczmarek, sekretarz OSP Konojad. W Konojadzie na uczestników rajdu czekał także poczęstunek, który został przygotowany przez sołectwo pod wodzą sołtysMagdaleny Moskaluk. Warto nadmienić, że rajd był także wydarzeniem charytatywnym. Na jego starcie i na mecie, a także podczas przystanków prowadzono zbiórkę datków do puszek na rzecz Marysi z Brenna. udało się zebrać 1840 zł.

Fot. Karol Schmidt

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%