Zamknij

Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia w Śmiglu [ZDJĘCIA]

09:01, 20.09.2021 Redakcja Aktualizacja: 09:01, 20.09.2021
Skomentuj
Wydarzenie, które ma na celu podniesienie świadomości zdrowia i zachęcanie do wykonywania badań odbył się w sobotę. W tym dniu nie zabrakło również ciekawych atrakcji.

Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia został zainicjowany w 2019 roku przez burmistrz Śmigla Małgorzatę Adamczak. W sobotę już od godziny 8.00 w budynku Centrum Kultury można było skorzystać z bezpłatnych badań: USG jamy brzusznej, piersi oraz tarczycy, pakietu badań tarczycowych, mammobusa, spirobusa i dermobusa. Z okazji skorzystało ponad 200 osób. Do dyspozycji był także tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19, w którym zaszczepiło się nieco ponad 30 osób.

Opady deszczu zmieniły przebieg zaplanowanego również z tej okazji festynu profilaktycznego. Miał się on odbyć w amfiteatrze przy Centrum Kultury, ale zdecydowano o przeniesieniu go do wewnątrz. Mimo to uśmiechniętych dzieci nie brakowało, co było zasługą fantastycznego duetu prowadzących - klaunów Rupherta i Rico, a także bajkowych bohaterów z ulubionych bajek. Wspólne tańce i zabawy, balony z helem oraz cała masa nagród sprawiły dzieciom ogromną radość. Na holu z kolei także dużym zainteresowaniem cieszył się namiot profilaktyczny, gdzie za udział w pouczających zabawach można było otrzymać słodkie nagrody oraz okolicznościowe upominki.

Na koniec magiczną aurę wprowadziła finalistka X edycji programu "Mam Talent" - Inna Biliaieva, która zaprezentowała pokaz baniek - nie tylko tradycyjnych mydlanych, ale także zupełnie zaskakujących. Największe owacje najmłodszych wywołały bańki, które płonęły prawdziwym ogniem.

Organizatorem wydarzenia były Gmina Śmigiel oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy wsparciu Centrum Kultury w Śmiglu. Mobilny Punkt Szczepień powstał dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie oraz OSP Śmigiel, Czacz i Nietążkowo.

Fot. UM Śmigiel

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%