Zamknij

Pożar w "sanatorium" w Kościanie. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

14:55, 17.05.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 23:52, 12.06.2021
Skomentuj
Do wybuchu pożaru w Wielkopolskim Pożaru Neuropsychiatrycznym doszło w południe w jednej z sal. Szybka reakcja personelu spowodowała ugaszenie ognia, ale silnemu poparzeniu uległa jedna z pacjentek. Ewakuowano cały szpitalny oddział.

- O godzinie 12.05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie w Domu Conolly doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden ochotników z Kościana. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do pożaru na psychiatrycznym oddziale zamkniętym dla kobiet - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Kościan.

Personel medyczny jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych zdołał przy pomocy gaśnic ugasić ogień. W pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru przebywała jedna, około 50-letnia pacjentka. Kobieta uległa mocnemu poparzeniu, strażacy i przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego wspólnie udzielali pomocy poszkodowanej. Użyto m.in. hydrożelu oraz tlenoterapii.

Początkowo pacjentkę planowano przetransportować śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala specjalistycznego, ale z uwagi na długi czas oczekiwania na przylot śmigłowca, zdecydowano o transporcie kobiety do szpitala powiatowego w Kościanie. Wiadomo, że jej stan jest bardzo poważny.

Personel medyczny ewakuował wszystkie 49 pozostałych pacjentek przebywających na oddziale, a strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Po stwierdzeniu braku jego obecności, zakończyli swoje działania.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada zespół śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Fot. Karol Schmidt i PSP Kościan

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%