Zamknij

Strażacy asystowali w ostatnim pożegnaniu Łukasza Stuckiego

16:17, 17.04.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:46, 19.04.2021
Skomentuj
W sobotę, 17 kwietnia w Czempiniu odbył się pogrzeb młodego strażaka z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czempiniu. Na uroczystości pojawiły się wozy strażackie z kilkunastu jednostek straży pożarnej z całego regionu.

Strażackie delegacje do Czempinia przybyły z całego powiatu kościańskiego, a także z pobliskiej Mosiny i Pecnej. Poza strażakami pojawili się również przedstawiciele innych służb mundurowych i oficjalne delegacje.

Po mszy św. w intencji zmarłego, którą odprawiono w kościele pw. św. Michała Archanioła kondukt pogrzebowy w asyście wozów strażackich przemierzył ulice miasta na miejscowy cmentarz. Trumna z ciałem zmarłego została przewieziona przez wóz strażacki z OSP Gorzyce.

W momencie przejazdu konduktu zawyły syreny miejscowej strażnicy. Na cmentarzu koledzy z jednostki śp. Łukasza Stuckiego wynieśli trumnę z samochodu i przenieśli w miejsce jego ostatniego spoczynku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Śp. Łukasz Stucki zmarł 12 kwietnia. W OSP Czempiń pełnił funkcję skarbnika, czynnie uczestniczył także w akcjach ratowniczych. Miał 26 lat.

Fot. Karol Schmidt

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%