Zamknij

60 osób dziennie szczepionych w szpitalu w Kościanie

13:37, 08.04.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:00, 08.04.2021
Skomentuj
Szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie są realizowane od 4 stycznia. Do 7 kwietnia wykonano łącznie 3804 szczepień.

W tej grupie jest około 1100 nauczycieli zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki, a także pracownicy medyczni.

 - Od chwili, gdy otrzymaliśmy szczepionki i zgodę na szczepienia populacyjne w marcu, do 7 kwietnia, czyli przez 12 dni, zaszczepiliśmy niespełna 650 osób z populacji - informuje Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie. - Obecnie szczepimy 60 osób dziennie, czyli 300 osób tygodniowo. Na tyle pozwalają nam obecne stany szczepionki.

Dotychczas szczepienia wykonywane były z zastosowaniem szczepionek firmy AstraZeneca oraz Pfizer. - Problemem jest mała ilość szczepionek. Cieszy natomiast świadomość mieszkańców, gdyż ich  zainteresowanie szczepieniem i szczepionkami  jest bardzo duże - mówi dyrektor Maćkowiak.

Z uwagi na reżim sanitarny rejestracja realizowana jest tylko i wyłączenie telefonicznie w dni powszednie w godzinach 9.00 - 14.00. Pomaga w niej wojsko. W sprawnym przeprowadzaniu szczepienia najważniejsze jest czasowe zgłaszanie się na szczepienia, tj. na konkretny dzień i godzinę. Pozwala to uniknąć większej liczby osób.

W kwietniu odbędą się pierwsze zgłoszone szczepienia w domu. W maju przewidziane są szczepienia drugą dawką nauczycieli, a w czerwcu drugą dawką osób z tzw. grupy populacyjnej. Dalsze planowanie szczepień jest uzależnione od ilości szczepionek deklarowanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Obecnie SP ZOZ w Kościanie wraz z władzami powiatu kościańskiego przygotowuje Punkt Szczepień Masowych, w którym zaplanowane są dwa zespoły szczepiące i zgodnie z zaleceniami tygodniowo będzie w nim szczepionych nawet około 1000 osób. PSM będzie nowym, niezależnym miejscem zorganizowanym na terenie szpitala, w którym będą szczepieni mieszkańcy naszego powiatu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%