Zamknij

Śmigiel w świąteczno-wiosennej odsłonie [ZDJĘCIA]

16:11, 30.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:51, 06.04.2021
Skomentuj
Pisanki, zajączki i kurczaczki w otoczeniu mieniących się kolorami bratków można podziwiać od kilku dni w centrum Śmigla. Dodatkowo na Rynku stanęła świąteczna tablica specjalnie do przesyłania świątecznych życzeń ze Śmigla.

Wielkanocne ozdoby oraz bratki posadzone w ziemi oraz w donicach zdobią place Wojska Polskiego oraz Rozstrzelanych. Są miejscem spacerów mieszkańców, a także zwracają uwagę przejezdnych podróżujących samochodem.

Na ozdobach nie mogło oczywiście zabraknąć motywów związanych ze Śmiglem, w tym przede wszystkim wiatraków. Dekoracje w większości pochodzą z poprzednich lat, ale tegoroczną nowością jest fotościanka z motywem świątecznym, która znalazła się na rynku. W postaciach zająca i kurczaka są wycięte otwory na twarze fotografowanych osób. To sympatyczna atrakcja, która szczególnie przyciąga dzieci.

Warto dodać, że łącznie w Śmiglu posadzono 6500 sztuk bratków. W kwietnikach jest też trochę innych kwiatów, a ponadto dodatkową ozdobę stanowią krokusy kwitnące pośród skwerków z trawą.

Fot. Milena Waldowska

Zobacz także:
Czempiń wielkanocnie przystrojony [ZDJĘCIA]

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%