Zamknij

Postępują prace na Skwerze Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

17:38, 22.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:43, 22.03.2021
Skomentuj
Skwer położony w sąsiedztwie dworca PKP w Kościanie zaczyna nabierać nowego kształtu. Dzięki uporządkowaniu zieleni i posadzeniu nowej, jeszcze tej wiosny miejsce to powinno cieszyć oko.

Prace rozpoczęły się w dobrym momencie, bo jeszcze w lutym, krótko po ustąpieniu dużych mrozów. Dzięki temu zdołano wykonać ich już sporo, a posadzone rośliny mają szansę zazielenić się jeszcze tej wiosny.

Przypomnijmy, że zadanie wykonywane jest w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego samorządu miejskiego na zagospodarowanie skweru, a wykonuje je Zakład Robót Ogrodniczych "SPIREA" z Leszna za nieco ponad 100 tys. zł.

W tej chwili utwardzane są już nowe ścieżki wykonane z nawierzchni mineralnej. Jeśli chodzi o roślinność, przycięto i uzupełniono istniejący żywopłot, a także posadzono platany. Część prac w tym miejscu leży jeszcze po stronie firmy Torpol, która na zlecenie PKP musi przywrócić ten obszar do stanu sprzed budowy wiaduktu kolejowego na ul. Młyńskiej. Część skweru ucierpiała bowiem w wyniku przeprowadzonych prac.

Fot. Maciej Sibilak, UM Kościan

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%