Zamknij

Zielony Rynek w Czempiniu. Prace zmierzają ku końcowi [ZDJĘCIA]

10:47, 05.03.2021 Maciej Sibilak Aktualizacja: 12:21, 23.06.2023
Skomentuj

Przed nami ostatni etap prac związany z rewitalizacją Zielonego Rynku w Czempiniu. Jest szansa, że teren ten zostanie udostępniony mieszkańcom na przełomie marca i kwietnia. Do zrobienia pozostały jeszcze prace wykończeniowe związane z zielenią i wiosennymi nasadzeniami.

Dzięki inwestycji Zielony Rynek w Czempiniu przechodzi gruntowną metamorfozę. - Jeszcze do niedawna o obliczu tego miejsca stanowiły ujeżdżone drogi gruntowe i dziko parkujące samochody - mówił w rozmowie z nami Konrad Malicki, burmistrz Czempinia. - Wszystko to zostało uporządkowane. Utwardzono nawierzchnię i wytyczono na nowo ciągi piesze, pojawiło się też dużo nowej zieleni. Atak zimy spowodował chwilowe wstrzymanie prac, ale jest realna szansa na zakończenie wszystkich robót na przełomie marca i kwietnia.

Do wykonania ścieżek użyto specjalnej mieszanki z domieszką gliny, która nadaje alejkom charakterystyczny, nieco żółtawy kolor. Dzięki niej podłoże jest bardziej stabilne i odporne na zmienne warunki pogodowe. Wykonawca zabezpieczył ścieżki, by nawierzchnia nie uległa zabrudzeniu w czasie prowadzonych prac.

Wzdłuż alejek spacerowych postawiono nowe ławki i oświetlenie. Zielony Rynek zyskał też nowe funkcje rekreacyjne. Powstał tam niewielki plac zabaw, mała tężnia solankowa i zewnętrzna siłownia. Do krótkiego wypoczynku i rekreacji zachęcać będzie zrewitalizowany staw z fontanną od strony ul. Śremskiej. Co istotne, spacerowicze będą mogli skorzystać także z nowoczesnej toalety.

fot. Maciej Sibilak

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%