Zamknij

Nowe osiedle w Kościanie i problem z parkowaniem

12:55, 01.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:55, 01.03.2021
Skomentuj
Rada Miejska uchwaliła nazwę dla osiedla, które powstanie na terenie byłych zakładów mięsnych w Kościanie. Będzie to Osiedle Literatów. Nazwa zatem poetycka, ale już teraz w ten obszar miasta wdziera się proza życia.

Przy okazji pytań do uchwały nadającej osiedlu nazwę, która ma nawiązywać do sąsiadujących ulic Sienkiewicza i Mickiewicza, radny Marek Wyrzykiewicz zwrócił uwagę na problem związany z parkingiem w miejscu powstającego nowego osiedla.

- Chodzi o parking pomiędzy murem zakładów mięsnych a ulicą Mickiewicza. Korzystały z niego przede wszystkim osoby przyjeżdżające do szkoły numer 1. Czy miasto przewiduje jakiś parking alternatywny? - pytał Marek Wyrzykiewicz.

Odpowiadając na zadanie pytanie radnemu, burmistrz Piotr Ruszkiewicz zwrócił uwagę, że był to prywatny teren i od dawna było wiadomo, że parkowanie w tym miejscu się kiedyś skończy. Jednocześnie burmistrz wskazał, że jest kilka innych możliwości parkowania.

­- W razie wywiadówek, rodzice bez problemu mogą korzystać z parkingu KOK-u. Poza tym jest parking przy sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. W razie większych imprez czy wydarzeń, jak święto zmarłych, umożliwiamy również parkowanie na stadionie - wyliczał burmistrz Piotr Ruszkiewicz. - Można też parkować po jednej stronie ulicy Maya i ewentualnie jeszcze przy LOK-u, choć to miejsce jest już trochę oddalone. Na obecną chwilę to wszystkie możliwe warianty.

Ponadto burmistrz zwrócił uwagę, że już po wybudowaniu osiedla, wzdłuż ulic Mickiewicza i Sienkiewicza planowany jest ogólnodostępny parking w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Wprawdzie ma on być płatny, ale po godz. 18.00 będzie można z niego korzystać już za darmo.

Na nowym osiedlu ma powstać 14 budynków, w których będzie łącznie 230 mieszkań i kilkanaście lokali handlowo-usługowych. Będzie to zatem duże osiedle, w którym pojawi się pokaźna liczba nowych mieszkańców, a w związku z tym i samochodów. Wprawdzie wg planów część budynków ma mieć garaże podziemne, ale ruch w tym obszarze stanie się zdecydowanie większy.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%