Zamknij

Szczepienia w powiecie kościańskim. Najnowsze dane

10:58, 08.02.2021 Redakcja Aktualizacja: 11:03, 08.02.2021
Skomentuj
Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. W naszym powiecie do tej pory wykonano ponad 2 tys. szczepień, w tym blisko 800 to już druga dawka. Szczepieni są seniorzy, pracownicy ochrony zdrowia oraz mieszkańcy DPS-ów.

Według stanu na 8 lutego w powiecie kościańskim wykonano 2275 szczepień, w tym 785 drugą dawką.

W dwóch ostatnich tygodniach stycznia odbyły się szczepienia w domach pomocy społecznej prowadzonych przez powiat kościański. W Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach szczepienia pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 36 mieszkańców i 11 pracowników. Nie są to wszyscy podopieczni ani pracownicy, ponieważ - tak jak informowaliśmy na początku stycznia - pojawiły się w tym ośrodku przypadki zachorowań. Osoby, które przeszły COVID-19 zostaną zaszczepione za kilka dni. Wówczas także pozostali mieszkańcy i pracownicy otrzymają drugą dawkę szczepionki.

Z kolei w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach 65 mieszkańców i 26 pracowników pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 27 stycznia. Ci, którzy nie mogli przyjąć pierwszej dawki w tym terminie, przyjmą ją w drugim tygodniu lutego.

Proces szczepienia w obu DPS-ach odbył się sprawnie i bez powikłań. Szczepienia były dobrowolne.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%