Zamknij

Spór o warsztaty szkolne przy "Ratajczaku"

13:47, 01.02.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:47, 01.02.2021
Skomentuj
100 tys. zł zostanie przeznaczone z budżetu powiatu kościańskiego na projekt budowy Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół im. F. Ratajczaka. Radni opozycyjni mają jednak wątpliwości co do koncepcji budowy warsztatów.

Warsztaty szkolne, z których korzystają uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie znajdują się w tej chwili przy ul. Młyńskiej 5. Uczniowie trenują praktyczną naukę zawodu w tym miejscu od 1992 r. Pomieszczenia są już w złym stanie i wymagają gruntownego remontu lub przeniesienia ich w inne miejsce.

Z tego powodu obecny Zarząd Powiatu Kościańskiego zaproponował opracowanie projektu budowy nowych warsztatów, które miałyby powstać bezpośrednio przy szkole.

Co do takiego rozwiązania wątpliwości mają jednak opozycyjni radni z Platformy Obywatelskiej oraz Aktywnego Samorządu. Koncepcja ich nie przekonuje m.in. z powodu pomniejszenia boiska szkolnego, co będzie efektem rozbudowy.

Żywo dyskutowali na ten temat podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Kościańskiego. - Nie możemy przyjąć uzasadnienia, że to się robi kosztem umniejszenia bazy sportowej. Bo jak wielokrotnie podkreślałem, ta baza do realizacji zajęć wychowania fizycznego jest dobra - przekonywał radny Michał Jurga wyliczając, że szkoła ma dużą halę sportową z możliwością wydzielenia trzech boisk oraz z dodatkowymi pomieszczeniami, a ponadto salę gimnastyczną, siłownię, salę aerobiku. - Nauczyciele szkoły rzeczywiście wnosili, by jak największą część boiska zachować oraz urządzenia z siłowni zewnętrznej przenieść w inne miejsce. I w tej koncepcji to jest uwzględnione.

Wniosek o wykreślenie z budżetu 100 tys. zł na projekt budowy warsztatów głosami PZK i PiS odrzucono.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%