Zamknij

450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

10:37, 21.01.2021 Redakcja Aktualizacja: 10:51, 21.01.2021
Skomentuj
Kościański szpital decyzją władz województwa jest tzw. szpitalem węzłowym i realizuje szczepienia dla osób z tzw. grup 0 i I. Dotychczas udało się zaszczepić w placówce 450 osób, choć w tym tygodniu szczepienia zostały wstrzymane.

W kościańskim szpitalu szczepienia przeciw covid-19 rozpoczęły się w poniedziałek, 4 stycznia. Szczepienia realizował 8-osobowy zespół. Do piątku 15 stycznia w lecznicy zaszczepiono 450 osób z grupy 0. Tak jak już pisaliśmy, w związku z brakiem dostaw szczepionek 18 stycznia dyrektor SP ZOZ poinformował o wstrzymaniu szczepień do odwołania.

Grupa 0 to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W ramach szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia możliwość zaszczepienia się otrzymały osoby m.in. wykonujące zawody medyczne, czyli udzielające świadczeń zdrowotnych, w tym diagności laboratoryjni, farmaceuci, psycholodzy kliniczni i inni, włącznie z pracownikami prywatnych podmiotów świadczących usługi zdrowotne.

Szczepieniami objęci zostaną również pracownicy techniczni i administracyjni podmiotów leczniczych, laboratoriów diagnostycznych, transportu medycznego a także nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych.

Grupa I to: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo- Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe, nauczyciele.

Według informacji szpitala do zaszczepienia w ramach grupy 0 jest uprawnionych ponad 1200 osób. Szczepienia zostaną wznowione w chwili potwierdzenia wznowienia dostaw szczepionek.

Tymczasem jak informuje Ministerstwo Zdrowia w powiecie kościańskim wykonano dotychczas 807 szczepień.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%