Zamknij

Trwają prace na Łazienkach. W zimowej scenerii prezentują się okazale [ZDJĘCIA]

18:12, 05.12.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:12, 05.12.2020
Skomentuj
Ten piękny obszar Kościana właśnie przechodzi metamorfozę. Część prac już została wykonana, a część przed nami. Ośnieżone Łazienki po czwartkowym śniegu wyglądały bardzo malowniczo.

Jeśli chodzi o trwającą inwestycję, większość nowych roślin już została posadzona. To głównie małe iglaki i krzewy. Na posadzenie czekają jeszcze pojedyncze trawy i byliny, które wymagają jednak wyższych temperatur, by można to zrobić.

Ponadto został już zerwany asfalt ze starego boiska. Zostanie on wywieziony, ale nie jest to takie proste, bo obecny mostek pozwala na przewóz jedynie 3,5 ton. Wykonawca, którym jest spółka Matejko Development  stara się o uzyskanie zezwolenia na wykonanie przejazdu tymczasowego.

Jednocześnie trwają prace przygotowawcze do częściowej rozbiórki basenu polegające m.in. na zebraniu opinii geotechnicznych. Nie jest to już część dofinansowanego środkami z Unii Europejskiej projektu, a to zadanie będzie przedmiotem nowego zamówienia.

- Na ten moment jest całkiem nieźle, nie mamy żadnych opóźnień - ocenia przebieg wszystkich prac na Łazienkach Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza. Wykonawca ma 19 tygodni na wykonanie zadania.

Fot. Maciej Sibilak

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%