Zamknij

Pomoc dla seniora w powiecie

10:11, 05.11.2020 Redakcja Aktualizacja: 10:11, 05.11.2020
Skomentuj
W związku z ograniczeniami związanymi z przemieszczaniem się osób powyżej 70. roku życia, organizowana jest dla nich pomoc w załatwianiu codziennych spraw. Gminy powiatu kościańskiego przyłączyły się do akcji.

Jedną z form pomocy w czasie epidemii jest ogólnopolska, darmowa infolinia w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Dzwoniąc pod numer 22 505 11 11 osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże je lokalnemu ośrodkowi pomocy społecznej, a jego ośrodka skontaktuje się z seniorem. W zależności od zapotrzebowania dostarczone zostaną leki lub niezbędne produkty. Taka forma pomocy została uruchomiona m.in. w Kościanie, w Śmiglu i w Krzywiniu.

Ponadto w Kościanie wznowiono "Pomoc dla kościańskiego seniora". W ramach akcji pomoc oferuje Lokalne Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie. Z oferty mogą skorzystać osoby powyżej 70 roku życia lub osoby z niepełnosprawnością ruchową, samotne, które mieszkają na terenie Kościana. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu 669 290 931 lub mailowo: [email protected]. Bezpłatna pomoc wolontariusza świadczona jest od poniedziałku do soboty.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%