Zamknij

Nowe zakażenia w powiecie. Uproszczenie koronawirusowych zasad

14:06, 02.11.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:07, 02.11.2020
Skomentuj
W niedzielę i poniedziałek przybyło w naszym powiecie 51 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Od listopada zmieniają się zasady i teraz nie będzie już formalnej decyzji sanepidu o nałożeniu kwarantanny.

Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w niedzielę, 1 listopada mieliśmy w powiecie 34 nowe zakażenia wirusem SARS-Cov- 2, a w poniedziałek, 2 listopada 17 kolejnych. Łącznie mamy w tej chwili 339 aktywnych przypadków, a od początku epidemii testy potwierdziły obecność wirusa u 607 mieszkańców naszego powiatu.

W Wielkopolsce w poniedziałek potwierdzono 1256 nowych zakażeń, a 12 osób zmarło. W Polsce dobowy przyrost zakażeń wyniósł 15 578.

Jeszcze w piątek rząd poinformował o zmianie zasad kwarantanny. Od teraz osoby mieszkające z osobą, u której potwierdzono koronawirusa, automatycznie przechodzą na kwarantannę. Oznacza to, że nie będzie już formalnej decyzji sanepidu o nałożeniu kwarantanny. Dotychczas bowiem trzeba było czekać nawet kilka dni na telefon z taką informacją od służb sanitarnych. Główna Inspekcja Sanitarna w ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiła natomiast automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. Z numeru 22 104 37 05 osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia.

Ponadto nie trzeba już czekać na decyzję inspekcji sanitarnej o zwolnieniu z kwarantanny, kiedy wynik testu na covid-19 będzie negatywny. Taka osoba automatycznie zostaje zwolniona z kwarantanny. Jest jeszcze jedna istotna nowość. Mianowicie osoba na kwarantannie nie musi już mieć zgody sanepidu, by zgłosić się na test w kierunku koronawirusa. To znacznie przyspieszy czas oczekiwania na test.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%