Zamknij

Od poniedziałku urzędy zamknięte

22:19, 18.10.2020 Redakcja Aktualizacja: 21:51, 19.10.2020
Skomentuj
Wybierając się w poniedziałek do któregoś z urzędów gminy na terenie powiatu kościańskiego trzeba liczyć się z tym, że nie zostaniemy do niego wpuszczeni. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w powiecie.

Niektóre z urzędów wprowadzają bardziej rygorystyczne zasady w obsłudze petentów, inne nieco mniej. Jednak, by nie pocałować przysłowiowej klamki, warto przed załatwieniem sprawy wejść na stronę internetową wybranego urzędu i zapoznać się z aktualnymi zasadami.

Na pewno też lepiej najpierw skontaktować się telefonicznie z odpowiednim wydziałem, bo wszystkie urzędy utrzymują, że kontakt telefoniczny i mailowy jest cały czas możliwy.

Jak sytuacja będzie wyglądała w poszczególnych urzędach od poniedziałku, 19 października?

Starostwo Powiatowe w Kościanie wydało komunikat, że od poniedziałku 19 października do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa klientów, zarówno w siedzibie przy al. Kościuszki 22, jak i na ul. Gostyńskiej 38. W obu siedzibach Starostwa wystawione zostaną specjalne skrzynki, do których będzie można wrzucać dokumenty, jednak bez możliwości otrzymania potwierdzenia złożonego w ten sposób dokumentu.

Urząd Miejski w Kościanie prosi o ograniczenie do minimum osobistego załatwiania spraw. W sytuacjach niecierpiących zwłoki i wymagających bezwzględnego stawiennictwa w danej sprawie należy przybywać bez osób towarzyszących. Urząd zachęca jednocześnie do korzystania z kontaktów telefonicznych lub mailowych oraz za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (EBOI) i ePUAP.

Urząd Gminy w Kościanie nie wydał nowego komunikatu, ale do tej pory obowiązywała zasada, by wszelkie wizyty w Urzędzie poprzedzone były kontaktem telefonicznym. Drzwi wejściowe do Urzędu pozostają zamknięte dla osób postronnych.

Urząd Gminy w Czempiniu w dniach od 19 do 23 października interesantów będzie obsługiwać telefonicznie i mailowo. Wszelkie podania i wnioski przyjmowane są przez biuro podawcze w przedsionku Urzędu Gminy. Dokumenty wymagające potwierdzenia odbioru będą odsyłane pocztą tradycyjną. Bezpośrednio w Urzędzie, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, będą załatwiane wyłącznie sprawy z zakresu rejestracji zgonów oraz odbioru dowodu osobistego. Jednocześnie burmistrz Konrad Malicki apeluje o odpowiedzialne podejście do trudnej sytuacji, w której znalazła się obecnie gmina i liczy na zrozumienie ze strony mieszkańców. Jak wiadomo, w gminie w związku z sytuacją w szkołach, ponad 1500 mieszkańców objętych zostało kwarantanną.

Urząd Gminy w Śmiglu apeluje, aby wszystkie sprawy kierować drogą telefoniczną lub poprzez skrzynkę e-mailową i ePuap. Pracownicy po zapoznaniu się ze sprawą będą decydować, czy wymaga ona bezpośredniej wizyty w Urzędzie czy nie. Jak informuje burmistrz Małgorzata Adamczak, Urząd pracuje w tej chwili w okrojonym składzie, gdyż w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników, część urzędników przebywa na kwarantannie.

Urząd Gminy w Krzywiniu informuje, że każdy interesant powinien być umówiony telefonicznie na wizytę z pracownikiem. Petent nie może też swobodnie chodzić po Urzędzie, ale po wywołaniu wybranego pracownika przed domofon, powinien oczekiwać na jego przyjście w holu. Oczywiście w Urzędzie obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%