Zamknij

Nowa część Przedszkola w Śmiglu otwarta [ZDJĘCIA]

09:48, 16.10.2020 Redakcja Aktualizacja: 09:48, 16.10.2020
Skomentuj
Uroczyste otwarcie nowego skrzydła przedszkola nastąpiło w czwartek 15 października. Dzieci zyskały przestronną, wygodną i dobrze wyposażoną przestrzeń.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gminy Śmigiel, a także gmin powiatu kościańskiego, instytucji gminnych oraz rodzice. Z powodu epidemii otwarcie było dość skromniejsze, niż pierwotnie zakładano, ale nie zabrakło okolicznościowych przemówień, a także gratulacji i prezentów od gości. Przecięto również wstęgę. Dzieci nie mogły spotkać się z gośćmi, ale za to przygotowały wcześniej występy, z których nagrania pokazano uczestnikom. Ponadto poszczególne pomieszczenia placówki pokazano na prezentacji.

Na rozbudowę przedszkola czekano blisko 50 lat, ale sama inwestycja od momentu rozpoczęcia przebiegła już bardzo sprawnie i trwała nieco ponad rok. Przedszkole zyskało część jednokondygnacyjną, niepodpiwniczoną, połączoną z istniejącym budynkiem łącznikiem. Są tu cztery sale, jadalnia, toalety i gabinet dyrektora. Ponadto dzieci zyskały miejsca do zabaw na świeżym powietrzu.

Wartość inwestycji to ponad 6 mln zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o. w Kościanie.

fot. Piotr Pewiński

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%