Zamknij

Wypadek na S5. Pasażer został uwięziony w aucie

07:14, 25.09.2020 Redakcja Aktualizacja: 07:14, 25.09.2020
Skomentuj
Do zdarzenia doszło w czwartek, po godzinie 21.00, a miało ono miejsce na pasie w kierunku Poznania przed węzłem Kościan-Południe, zjazd na Kobylniki.

Zderzyły się dwa samochody, najprawdopodobniej kierowca opla corsa najechał na tył skody fabia. Skodą podróżowały trzy osoby w wielu 24, 36 i 38 lat, a oplem jedna osoba w wieku 32 lat.

- W momencie przybycia na miejsce służb ratowniczych 3 osoby znajdowały się przytomne poza pojazdami, natomiast jedna była uwięziona w pojeździe. Był to pasażer skody siedzący na tylnym siedzeniu, ale przytomny i kontaktowy - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia, a w szczególności osobie uwięzionej w pojeździe. Równocześnie w pojazdach odłączono akumulatory. By uwolnić zakleszczonego pasażera, konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego. Po uwolnieniu poszkodowanego, ułożono go na nosze typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala w Kościanie.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję ratownicy usunęli pozostałości pokolizyjne z jezdni. Droga przez jakiś czas w stronę Poznania była zablokowana. Ustaleniem okoliczności i przyczyn powstania wypadku zajmuje się policja.

Fot. KP PSP w Kościanie

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%