Zamknij

81. rocznica wybuchu II wojny światowej - złożenie kwiatów w lasku w Kurzej Górze

13:22, 01.09.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:34, 01.09.2020
Skomentuj
Tradycyjnie już od oddania hołdu pomordowanym mieszkańcom Ziemi Kościańskiej w lesie w Kurzej Górze rozpoczęły się uroczystości związane z tragiczną w kartach historii rocznicą 1 września.

Przy pomniku pomordowanych zgromadzili się przedstawiciele władz gminy i miasta Kościan oraz powiatu kościańskiego wraz z kilkoma radnymi, a także delegacja z Nadleśnictwa Kościan. Wartę honorową przy pomniku sprawowali członkowie Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.

Zgromadzonych, w imieniu gminy Kościan jako gospodarza terenu powitał zastępca wójta Mirosław Duda. - Dziś stojąc przed pomnikiem pomordowanych w 1939 roku naszych rodaków, tutaj w lesie kurzogórskim przypominamy ten fakt, a jednocześnie staramy się przestrzec kolejne pokolenia przed powrotem faszyzmu i fanatyzmu - podkreślił wicewójt Mirosław Duda.

Następnie zebrani odśpiewali w całości hymn narodowy, po czym przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod tablicą z nazwiskami ofiar. Uroczystość zakończyła minuta ciszy oddana ku czci poległych.

Punktualnie w południe rozpoczęły się z kolei uroczystości na Rynku w Kościanie, pod tablicą pamięci umiejscowioną na ratuszu.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%