Zamknij

Przekazała aż 200 tys. zł oszustom

14:03, 19.08.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:06, 19.08.2020
Skomentuj
Nadal niestety nie brakuje złodziei, którzy okradają starsze osoby metodami "na wnuczka", "na wypadek" lub "na policjanta". We wtorek w Wielkopolsce na te metody okradziono małżeństwo w wieku 64 i 69 lat.

Kradzieże wprawdzie nie dotyczyły mieszkańców naszego powiatu, ale Komenda Powiatowa Policji w Kościanie również ostrzega przed takimi oszustwami. I tak 18 sierpnia do małżeństwa z powiatu pilskiego zadzwonił mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza policji powiedział, że ich synowa spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna poinformował ich, że potrzebne są pieniądze na kaucję, aby synowa uniknęła więzienia.

64-latka przygotowała 200 tys. zł, po czym przekazała je mężczyźnie, który przybył do mieszkania udając policjanta. Złodziej odebrał pieniądze i opuścił swobodnie mieszkanie. Dopiero po jakimś czasie pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali oszukani.

Wielokrotnie policjanci apelują i ostrzegają, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby, by zdobyć pieniądze. Telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy. Podszywają się m.in. za: policjanta, pracownika służb medycznych, funkcjonariusza CBŚ, pracownika energetyki, pracownika gazowni, ubezpieczyciela, itp.

- Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować komisariat - apeluje policja.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%