Zamknij

Droga wiodąca do Jost Chemical oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

13:21, 12.08.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:50, 12.08.2020
Skomentuj
Ulica Kazimierza Pułaskiego w Kościanie odchodząca od ulicy Północnej jest zupełnie nowa. Poza tą drogą konieczna była również przebudowa Północnej w pewnym fragmencie, by swobodnie można było wjechać na nową ulicę, a także bezpiecznie z niej wyjechać.

Ostateczny odbiór techniczny drogi miał miejsce 11 sierpnia, natomiast otwarcie nastąpiło w środę, 12 sierpnia. Brali w nim udział przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu kościańskiego, przedstawiciele firmy Infrakom Sp. z o.o., która wykonywała inwestycję oraz dyrektor i pracownicy firmy Jost Chemical.

Nowa ulica liczy około 400 metrów długości, jest asfaltowa i oświetlona. Poza jezdnią wybudowano również ciąg pieszo-rowerowy, a także wykonano kanalizację deszczową. Wartość inwestycji wyniosła 2 mln 260 tys. zł i dodatkowo koszt oświetlenia pochłonął 215 tys. zł. Koszty pochodziły w głównej mierze z budżetu miasta Kościana, a także po jednej trzeciej dołożyły się samorządy gminy Kościan i powiatu kościańskiego.

- Droga ta w przyszłości będzie się łączyła z planowaną północną obwodnicą miasta w ciągu drogi wojewódzkiej 308. By tak się stało, konieczny jest jeszcze odcinek liczący około 700 metrów - wyjaśniał podczas otwarcia Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana. - Jeżeli będziemy dbać o tą drogę, tym samym przyczyni się ona do rozwoju inwestycji na terenie Kościana i gminy wiejskiej Kościan. Ta droga to przyczynek do dalszego rozwoju tej strefy.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%