Zamknij

Dziesiąty przypadek koronawirusa w powiecie

10:27, 31.07.2020 Redakcja Aktualizacja: 11:28, 31.07.2020
Skomentuj
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu potwierdził dziś kolejne zakażenie w naszym powiecie. Kościański sanepid informację o dziesiątym przypadku podał wczoraj.

Zakażenie dotyczy młodej, 19-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kościańskiego, która przebywa w izolacji domowej. To zarażenie z tzw. ogniska domowego, czyli od innej nosicielki wirusa, która także była objęta domową izolacją. Tamta kobieta jest już zdrowa, zatem obecnie w powiecie mamy 9 ozdrowieńców i jedną osobę zakażoną wirusem SARS-CoV-2.

Przypomnijmy, że od początku epidemii w powiecie kościańskim odnotowano dziesięć przypadków zakażenia. Pierwszy odnotowano 21 marca, drugi i trzeci - 25 marca, czwarty, piąty i szósty - 5 maja, siódmy - 13 maja, ósmy 4 czerwca, dziewiąty 17 lipca. Większość zakażonych przechodziła chorobę bezobjawowo, dwie osoby były hospitalizowane.

Na dzień 31 lipca liczba osób przebywających w kwarantannie w powiecie kościańskim wynosi 74, a objętych nadzorem epidemiologicznym -  2.

Obecnie w powiecie kościańskim mamy jedną osobę zakażoną, dziewięcioro ozdrowieńców, siedemdziesiąt dwie osoby objęte kwarantanną i cztery pod nadzorem epidemiologicznym.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%