- Dzisiaj skupiamy się na problemach szeroko pojętego rolnictwa i obszarów wiejskich. Wracamy właśnie z Krzycka, gdzie Rafał Trzaskowski spotkał się z sadownikiem - mówił poseł Szłapka. - Rafał Trzaskowski wcale nie udaje, że jest rolnikiem, tylko spotyka się z rolnikami i ich słucha. Nie robi tak jak Andrzej Duda, który faktycznie chodzi po tych różnych ścierniskach, spotyka się przy polach itd. Potem wyjeżdża, a rolnicy pytają, co z tego wynika. Andrzej Duda obiecał 5 lat temu w kampanii wyborczej, że będą wyrównane dopłaty dla rolnictwa. Nie ma tego.
Zdaniem Adama Szłapki kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej ma doświadczenie w polityce europejskiej, bo był europarlamentarzystą i wiceministrem spraw zagranicznych dlatego jest w stanie wynegocjować dopłaty dotyczące rolnictwa, które musiałyby wzrosnąć wg jego oceny o co najmniej 32 miliardy euro. W programie Trzaskowskiego znajduje się także wzrost dodatków krajowych na rolnictwo do 3 proc. PKB. Ponadto warto stawiać na polską żywność oraz na agroturystykę.
Adam Szłapka wspomniał również o punkcie programu dotyczącym Ochotniczych Straży Pożarnych. - Nasz kandydat proponuje 5 proc. dodatku dla strażaków ochotników, którzy przepracowali przynajmniej 10 lat w jednostkach OSP. Nie jest to tylko chodzenie ze strażakami i mówienie, że są fajni, tylko faktycznie realne wsparcie dla tych, którzy poświęcają swój wolny czas - podkreślił Szłapka.
Komitet Wyborczy Rafała Trzaskowskiego wydał również specjalną gazetkę dla rolników, którą po konferencji osoby z otoczenia Adama Szłapki rozdawali mieszkańcom Śmigla.
- Mobilizujemy się bardzo mocno. Byliśmy dziś rano w Kościanie, jedziemy do Mosiny, do Śmigla. Codziennie gdzieś jeździmy, bo ważne są wszystkie głosy - przyznaje Adam Szłapka.
Na pytanie o znaczny spadek sondaży poprzedniej kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, Adam Szłapka, który był szefem jej sztabu wyborczego, odpowiedział: - Wtedy mieliśmy szczyt pandemii, Małgorzata Kidawa-Błońska jednoznacznie powiedziała, że wybory w takim czasie nie mogą się odbyć. I siłą rzeczy to się odbiło na sondażach. Po jej decyzji Jarosław Kaczyński zaczął kombinować, jak jednak przeprowadzić te wybory i zaproponował rozwiązanie niezgodne z konstytucją - wybory kopertowe. Te wybory nie mogły się odbyć. A Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdzeniem, że będzie bojkotować te wybory, zapłaciła za to najwyższa cenę, czyli spadkiem sondaży. Ale m.in. dzięki jej postawie nie poszliśmy do wyborów w szczycie pandemii. Jej decyzja zasługuje na najwyższą pochwałę, bo mamy teraz szansę na równorzędną walkę w wyborach.
Adam Szłapka jest również bardzo zadowolony z poniedziałkowej debaty prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego w Lesznie oraz entuzjastycznego przyjęcia kandydata przez mieszkańców Leszna. Jego zdaniem debata miała charakter pluralistyczny, gdyż wzięli w niej udział również dziennikarze z nieprzychylnych jego kandydatowi mediów. Gorzej ocenił natomiast debatę kontrakandydata, prezydenta Dudy, która miała miejsce w Końskich. Jego zdaniem nie wpuszczono na nią wielu dziennikarzy, a pytania w imieniu mieszkańców zadawali m.in. lokalni radni PiS-u.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz