Zamknij

Utworzenie pasa do skrętu wymusza tymczasową organizację ruchu na Północnej

22:21, 22.06.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 22:22, 22.06.2020
Skomentuj
Od poniedziałku, 22 czerwca na ul. Północnej w Kościanie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która wprowadza ruch jednokierunkowy na odcinku od ronda do wiaduktu. Zjazd z wiaduktu i dojazd do ul. Gostyńskiej odbywa się przez ul. Składową.

Pomimo tych utrudnień przejazd przez Składową w poniedziałek, 22 czerwca odbywał się dość płynnie. Poruszając się z kolei od ronda w kierunku wiaduktu ruch jest nieco spowolniony z powodu ściętego asfaltu, co wymusza na kierowcach wolniejszą jazdę. Zważywszy jednak, że z uwagi na budowę wiaduktów kolejowych na ul. Młyńskiej i Gostyńskiej, ul. Północna stanowi w tej chwili jedyny możliwy przejazd przez miasto, a w związku z tym natężony ruch w tym miejscu, tymczasowe utrudnienia nie spowodowały paraliżu komunikacyjnego.

Prowadzone prace drogowe na Północnej mają związek z budowaną ulicą Pułaskiego, która będzie prowadzić do amerykańskiej fabryki Jost Chemical. - Droga na odcinku ul. Północnej została poszerzona, co umożliwi utworzenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo w ul. Pułaskiego. Na tym odcinku powstaną także wysepki - wyjaśnia Kinaga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. - By wszystko wykończyć, niestety konieczne są chwilowe utrudnienia. Wykonawca wskazał, że potrwają one około tygodnia, ale jeśli uda się zakończyć prace wcześniej, ponowna przejezdność w obu kierunkach Północnej zostanie od razu przywrócona.

Dodajmy, że o ile Pułaskiego to miejska inwestycja, ul. Północna jest drogą powiatową, w związku z czym za prace na tym odcinku odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych. - Na życzenie zarządcy drogi, cały odcinek został sfrezowany, by mogła powstać jednolita, górna warstwa asfaltu - tłumaczy wiceburmistrz.

Fot. Maciej Sibilak

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%