Zamknij

Joga na stadionie w Kościanie [ZDJĘCIA]

14:38, 21.06.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:38, 21.06.2020
Skomentuj
Z okazji Światowego Dnia Jogi na kościańskim stadionie w niedzielę, 21 czerwca odbyło się spotkanie miłośników tej praktyki. Można było nie tylko poćwiczyć, ale także uzyskać wiele cennych porad, czy też zobaczyć pokaz tańca i wysłuchać niecodziennego koncertu.

Pomimo pochmurnego poranka, na stadionie pojawiło się całkiem sporo osób, by wspólnie popraktykować. Kolejne osoby dochodziły z czasem, pojawiło się także sporo obserwatorów.

- W Kościanie to pierwsza taka inicjatywa z okazji Światowego Dnia Jogi i mamy nadzieję, że już na stałe zagości w naszym mieście. Tym bardziej, że pan burmistrz podchodzi entuzjastycznie do tej inicjatywy - mówi Marlena Broniewska ze Studia Jogi Przestrzeń w Kościanie, które było głównym organizatorem wydarzenia.

To jednak nie pierwsza joga w naszym mieście, która odbywa się na stadionie, ponieważ takie zajęcia w wakacje odbywają się już od dwóch lat. - W tym roku także ich nie zabraknie. W lipcu zajęcia będzie prowadzić Przystań Mocy, a w sierpniu nasze studio zaprasza na zajęcia. Tak więc przez całe wakacje nie zabraknie jogi na powietrzu - podkreśla Iza Kaczmarek z Przestrzeni.

Inaugurujące spotkanie 21 czerwca trwało od 10.00 do 13.00. Przedpołudnie rozpoczęła krótka rozgrzewka wraz z ćwiczeniami oddechowymi, następnie ćwiczący wykonali 12 Powitań Słońca, czyli cykl dziesięciu klasycznych asan. Ponadto miłośnicy jogi i holistycznego podejścia do ciała mogli zapoznać się z jogą twarzy, a także z wybranymi stylami jogi, w tym dla dzieci i ashtanjogą, a także popraktykować podczas godzinnego cyklu.

Czynne były także stoiska z kolekcją ubrań do jogi, z ziołami czy wegańskimi przekąskami. Ponadto zgromadzenie mieli okazję zobaczyć pokaz tańca smoka w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Poezja oraz wysłuchać niecodziennego koncertu na gongu Dharma w wykonaniu Anny Piotrowskiej.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Przestrzeń Studio Jogi w Kościanie i Urząd Miejski Kościana, a współorganizatorami: Slow Life Holistyczna Pracownia Masażu, Gracja piękno z natury, Szkoła Tańca Poezja.

Fot. Milena Waldowska

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%