Wiadomości Kościan - Kościaniak.pl

Zamknij

Podpisano umowę na przebudowę drogi Racot-Wyskoć

Milena Waldowska 15:04, 09.06.2020 Aktualizacja: 04:18, 21.10.2025
Skomentuj Podpisano umowę na przebudowę drogi Racot-Wyskoć
We wtorek, 9 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kościanie wójt gminy Kościan oraz starosta powiatu kościańskiego podpisali umowę z przedstawicielami firmy wykonawczej na realizację drogi.

Umowę na drugi etap rozbudowy i przebudowy drogi powiatowej na odcinku Racot - Darnowo - Wyskoć Mała - Wyskoć podpisywał starosta kościański Henryk Bartoszewski, wójt Andrzej Przybyła, a po stronie wykonawcy, firmy Drogbud, swój podpis na umowie złożyli członkowie zarządu: Jerzy Nawrocki i Andrzej Wojciechowski.

- To jest drugi etap, pierwszy został wykonany jesienią ubiegłego roku - przypomniał starosta Henryk Bartoszewski. - W tym roku ubiegaliśmy się o środki pomocowe, wniosek został zaakceptowany i z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymaliśmy pomoc w wysokości 50 proc. Drugie 50 proc. podzieliliśmy między gminę i powiat. Dzisiaj jest dobra okazja, żeby podkreślić, że gmina Kościan aktywnie uczestniczy w procesach remontów dróg dając nam większą szansę w pozyskiwaniu środków. Samodzielnie przy takich budżetach nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

Henryk Bartoszewski przypomniał, że planowana inwestycja nie jest jedyną realizowaną w ostatnim czasie wspólnie przez samorządy gminy Kościan i powiatu kościańskiego. To również kończony właśnie pierwszy etap przebudowy drogi Pelikan-Kokorzyn-Szczodrowo-Sierakowo oraz przebudowa chodnika w Nacławiu.

- Cieszę się, że kolejny fragment na terenie gminy będzienależał do odcinków bezpiecznych, ale także piękniejszych - podkreśliłwójt Andrzej Przybyła. - Przy okazji tych inwestycji jesteśmy także wstanie zgrać prace projektowe dotyczące wymiany starych, zużytych sieciwodociągowych.

Łączna długość wyremontowanego w ramach zadania odcinkawyniesie blisko 4,5 km. Zakres prac obejmie m.in. poszerzenie drogi do 5,5 m,położenie chodnika, wybudowanie 3 przystanków autobusowych z peronami,przebudowanie skrzyżowania z inną drogą powiatową, powstanie wyniesionegoprzejścia dla pieszych z aktywnym oznakowaniem, postawiona zostanie tablicaaktywna informująca o prędkości ruchu, wprowadzone zostanie oznakowaniepoziome. Ponadto w ramach inwestycji powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa odługości blisko 3,7 km i szerokości 2 m. Koszt robót wyniesie około 4,5 mln zł.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy Drogbud, rozpoczęcie prac rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia. O ewentualnych czasowych utrudnieniach w ruchu lub zamknięciu pewnych fragmentów drogi wykonawca będzie informować na bieżąco.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%