Zamknij

Rozbój na ul. Surzyńskiego w Kościanie - pobili i okradli kierowcę

19:33, 02.06.2020 Redakcja Aktualizacja: 19:36, 02.06.2020
Skomentuj
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 30 maja. Sprawcami napaści na kierowcę byli dwaj mieszkańcy gminy Czempiń. Policjantom udało się ich zatrzymać.

Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych pomiędzy rondem Solidarności a skrzyżowaniem z ulicą Bernardyńską. Zatrzymany kierowca próbował wyjaśnić w czym rzecz, a wówczas mężczyźni go pobili, a następnie ukradli jego pojazd, pieniądze oraz dokumenty.

Początkowo służby otrzymały zgłoszenie dotyczące zdarzenia w ruchu drogowym, do którego miało dojść na przejściu dla pieszych. Na miejscu jednak okazało się, że doszło do rozboju. Wartość skradzionego auta marki opel oszacowano na około 3 tys. zł, a przywłaszczona suma pieniędzy wynosiła kilkaset zł. Dodajmy, że na jezdni leżały porozbijane butelki, które usuwała wezwana na miejsce straż pożarna.

Chwilę po zdarzeniu policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Czempiń. Mężczyzna był nietrzeźwy. Następnego dnia rano do policyjnego aresztu trafił biorący udział w napaści 23-latek. Skradziony samochód został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Karol Schmidt

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%