Zamknij

Jak dbać samodzielnie o włosy?

00:57, 14.05.2020 Redakcja Aktualizacja: 00:57, 14.05.2020
Skomentuj
Salony fryzjerskie ponownie będą mogły zostać otwarte od 18 maja. Większość z nich już umawia wizyty. Tymczasem prezentujemy kilka porad dotyczących samodzielnej pielęgnacji włosów udzielonych przez Magdalenę Gemską, fryzjera-stylistę, właścicielkę salonu M&M Glamour 2 w Kościanie.

- Czy poleca Pani przed wakacjami szczególnie jakieś kosmetyki do włosów?
- Większość salonów proponuje klientom sprzedaż profesjonalnych kosmetyków do domowej pielęgnacji włosów. Są to następujące produkty: koloryzujące maski pomagające utrzymać dany odcień na włosach czy eliminować żółte odcienie, odżywki regenerujące, poprawiające kondycję, wszelkiego rodzaju szampony dla każdego rodzaju włosów, jak i dla skóry głowy z problemami. Są również kosmetyki zabezpieczające włosy przed słońcem, jak i przed niekorzystnym działaniem słonej wody, zawierające głównie oleje, jak i filtry UV-A i UV-B. Oczywiście klient dostaje informacje jak ma dany kosmetyk stosować, aby nie popełnić błędu. Zalecam szczególnie  produkty profesjonalne, ponieważ zapewniają najwyższą jakość. Ponadto kto zna lepiej nasze włosy, jak nie ich opiekun, czyli nasz fryzjer? Oczywiście istnieją także domowe metody pielęgnacji włosów, jak wcieranie oleju kokosowego czy rycynowego. Nie daje to jednak nam kobietom poczucia luksusu w postaci pięknego zapachu kosmetyku. A to przecież lubimy.

- Co zrobić, żeby utrzymać długie włosy w dobrej kondycji?
- Przede wszystkim właściwie je pielęgnować. Nie należy w związku z tym używać szczotki do mokrych włosów, gdyż powoduje ona uszkodzenia mechaniczne, niestety nieodwracalne. Mokre włosy czeszemy wyłącznie grzebieniem z szerokimi zębami, a szczotki służą do włosów suchych. Włosy rozczesujemy od końcówek ku górze, najlepiej z położoną na nich odżywką. Myjemy je dwukrotnie szamponem, dobrze spłukujemy, przy czym na koniec proponuję przepłukać je chłodną wodą. Używając ręcznika nie należy trzeć włosów, a jedynie delikatnie odsączyć wodę. Jeżeli istnieje potrzeba suszenia lub prostowania, używamy kosmetyków termo, które podnoszą odporność włosów na temperaturę. Nigdy nie używajmy najwyższych temperatur w suszarce lub prostownicy!

- A jak sobie radzić z siwymi odrostami?
- Ważna jest właściwa koloryzacja. Kiedy salon przez epidemię pozostawał zamknięty, klientka kontaktowała się z nami i umawiała na wybrany dzień. W tym czasie my znając historię jej koloryzacji dzięki prowadzonej kartotece, przygotowywaliśmy mieszankę farby plus wodę utlenioną, pędzelek oraz folię ochronną. Klientka odbierając przygotowaną maseczkę otrzymywała instrukcję jak nałożyć mieszankę. Czasem farba była nakładana przez mamę, siostrę czy koleżankę, a czasem przez męża lub partnera. To dobry sposób, choć przy tego typu zabiegach wskazana jest mała wprawa. Dlatego cieszymy się, że od przyszłego tygodnia ponownie będziemy mogli zadbać osobiście o włosy naszych klientów.

Magdalena Gemska
Fryzjer-stylista, główny szkoleniowiec marki Lothmann i Palco, szkoleniowiec i współwłaściciel ABM HAIR ACADEMY w Poznaniu (akademia szkoleniowa dla fryzjerów), członek komisji egzaminacyjnej Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, uczestniczka licznych konkursów fryzjerskich w Europie. prowadzi trzy salony fryzjerskie, w tym M&M Glamour 2 mieszczący się przy ul. Strzeleckiej 7 w Kościanie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%