Zamknij

Mamy siódme zakażenie koronawirusem w powiecie

18:17, 13.05.2020 Redakcja Aktualizacja: 18:23, 13.05.2020
Skomentuj
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu potwierdza nowe zakażenie w naszym powiecie. To 44-letnia kobieta, która została wczoraj hospitalizowana z podejrzeniem wirusa.

Kobieta przebywa w jednoimiennym szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Informacje o podejrzeniu zakażenia podała już we wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie, a badania potwierdziły zakażenie. Co ciekawe, mieszkanka naszego powiatu jest jedyną nową zakażoną w Wielkopolsce widniejącą w wieczornym komunikacie dotyczącym liczby zakażeń Urzędu Wojewódzkiego (rano były to 11 osób).

Tym samym aktualnie mamy w powiecie 4 zakażone osoby, z czego 3 są pacjentami szpitala zakaźnego w Poznaniu. Czwarta osoba to młody kleryk ze Śmigla, który przebywa obecnie w izolacji w seminarium duchownym w Poznaniu. Ponadto wcześniej wyleczone zostały 3 osoby z naszego powiatu, u których do zakażenia doszło w marcu.

Wg stanu z dnia 13 maja, w kwaranntannie przebywa w powiecie 109 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 20 osób. Na szczęście nikt dotychczas nie zmarł i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%