Zamknij

Podpisy w sprawie zakonnic już przekazane

13:21, 03.02.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:21, 03.02.2020
Skomentuj
W miniony czwartek (30.01) grupa inicjatywna optująca za pozostaniem sióstr zakonnych w Kościanie, przekazała listę podpisów władzom powiatu kościańskiego.

Przypomnijmy, że akcja zbierania podpisów ruszyła po tym, jak starosta Henryk Bartoszewski poinformował na początku roku o zamiarze zakupu nieruchomości mieszczącej się przy kościańskim szpitalu, a należącej do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego A Paulo (Szarytki). Rozmowy na ten temat od jakiegoś już czasu prowadzone są pomiędzy władzami powiatu a władzami zakonu, które mieszczą się w Chełmnie. Po zakupie budynku, powiat zamierza poczynić w nim inwestycje związane z oddziałem paliatywnym i zakładem opiekuńczo-leczniczym kościańskiego szpitala.

- Zebraliśmy już ponad 2500 podpisów - informuje Jakub Zielonka, inicjator akcji. - Złożyłem pismo wraz z podpisami do starosty oraz do Rady Powiatu. W tej chwili jestem na etapie przygotowywania pisma do władz zakonnych.

Kolejne podpisy są jeszcze zbierane, a po zgromadzeniu około tysiąca, zostaną one przekazane staroście i uzupełnią wcześniejszą listę. Raczej nie będzie problemu z ich pozyskaniem, bo poparcie dla akcji jest bardzo duże.

Teraz pozostaje czekać na odpowiedź ze strony starosty, którego organizatorzy akcji proszą o wsparcie dla decyzji pozostawienia zakonnic w Kościanie i znalezienia dla nich nowego miejsca. Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmą natomiast przełożone kościańskich sióstr w Chełmnie. Co istotne, zakonnice utrzymują się same, bo są zatrudnione w szpitalu jako pielęgniarki czy w  biurze parafialnym. Chodzi tylko o ewentualny remont ich nowego domu, którego kosztów same nie byłyby w stanie już udźwignąć.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%