Zamknij

Trwają prace przy LOK-u

05:52, 31.01.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 07:33, 31.01.2020
Skomentuj
Zmienia się kolejny fragment przestrzeni na Placu Wolności. Przyszła pora na odcinek nieuporządkowanego terenu tuż przed parkiem KOK-u, który służył dotychczas za nieoficjalny parking.

Fragment ten nie wchodził w skład projektu związanego z rewitalizacją Parku KOK oraz Placu Wolności. Zabranie się za niego było jednak konieczne, gdyż w przeciwnym razie ta stosunkowo nieduża przestrzeń kłułaby w oczy na tle sąsiednich nowych ścieżek i pasów zieleni. Konieczne było także wyodrębnienie przestrzeni dla pieszych, które łączyłoby trakt wychodzący z parku do Placu Wolności. Dotychczas, jak pamiętamy, przemieszczanie odbywało się pomiędzy chaotycznie zaparkowanymi samochodami.

- By całość nabrała spójnego charakteru, w tym miejscu powstanie ścieżka z nawierzchni mineralnej, która będzie kontynuacją tej znajdującej się w parku. Postawione zostaną także dwie lampy oraz pojawi się drobna zieleń w postaci niskich krzewów - wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza. - Oczywiście dojazd do LOK-u zostanie zachowany.

Z uwagi na fakt, że każde miejsce parkingowe w centrum jest cenne, będzie wydzielony fragment, na którym pojawi się kostka na potrzeby parkingu.

Nie wiadomo jeszcze tylko, czy na drodze pojawi się nowe przejście dla pieszych, czy też pozostanie ono w dotychczasowym miejscu, przy skrzyżowaniu z ul. Maya. Zależy to m.in. od woli mieszkańców.

Koszt inwestycji wyniesie około 140 tys. zł i zostanie pokryty jeszcze z ubiegłorocznego budżetu. Termin zakończenia prac przewidziany jest na kwiecień.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%