Zamknij

Spotkanie z biegaczem i pokaz filmów

14:46, 30.01.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:46, 30.01.2020
Skomentuj
W najbliższy piątek 31 stycznia w Centrum Kultury w Śmiglu odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych o niesamowitych sportowych wyczynach biegacza Roberta Celińskiego oraz spotkanie z nim samym.

To zatem wydarzenie jednocześnie kulturalne i sportowe. Robert Celiński z wykształcenia jest ekonomistą, z zawodu - informatykiem, a z zamiłowania - biegaczem. Ma na swoim koncie wiele amatorskich biegowych sukcesów. W 2008 roku wygrał maraton na Antarktydzie i skompletował maratony na wszystkich siedmiu kontynentach. Jako jedna z pierwszych osób na świecie (i pierwszy Polak) ukończył również wszystkie zawody World Marathon Majors - cykl największych maratonów świata (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork).

Od 2003 roku przebiega rocznie około 4 tys. kilometrów, bierze udział w maratonach w ciekawych miejscach na świecie. Od 2010 roku jestem bardziej znany jako mąż swojej żony, Anny Celińskiej, wielokrotnej medalistki MP w biegach górskich, która w 2013 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w tej konkurencji, a w 2014 roku - brąz mistrzostw Polski w maratonie.

Szczegóły dotyczące spotkania na plakacie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%