Zamknij

Niedziela ze strażakami i policjantami

14:16, 26.01.2020 Maciej Sibilak Aktualizacja: 20:36, 06.04.2021
Skomentuj
"Od przedszkola do seniora" - tak zatytułowane było spotkanie, które odbyło się dzisiaj w strażnicy w Kościanie. Skorzystało z niego wiele osób, w tym dziadkowie oraz rodzice z dziećmi.

To właśnie w niedzielę, 26 stycznia zdecydowano się zorganizować pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Otwarta Strażnica" z okazji przypadających kilka dni temu Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Wydarzenie poświęcone było zagrożeniom o tej porze roku. Zwiedzający mogli zobaczyć pokaz strażaków związany z rozwijaniem węża, sprzęt strażacki oraz stanowisko dyspozytora przyjmującego zgłoszenia. Ne zabrakło także pokazu związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.

W ramach akcji "Czad i ogień - obudź czujność" przygotowano specjalny wykład w oparciu o miniaturę "domku", który poświęcony był zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. Ponadto na makiecie terenu leśnego mówiono o zagrożeniach w pobliżu jeziora i lasu. Mali słuchacze w strażackich hełmach i kamizelkach słuchali tych prelekcji z dużym zainteresowaniem.

Niespodzianki dla milusińskich przygotowała również Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Otrzymywali oni gadżety i słodycze, czekała na nich również maskotka w postaci sierżanta Pyrka. Wśród osób, które odwiedziły strażnicę przygotowano losowanie czujek tlenku węgla, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%