Zamknij

Uczniowie z Czacza odwiedzili Dom Pomocy w Jarogniewicach

03:33, 24.01.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:33, 24.01.2020
Skomentuj
Były gry, pokazy i opowieści, ale przede wszystkim fantastyczna atmosfera, a wszystko to w ramach projektu "Doradztwo zawodowe w barwach wolontariatu", któremu patronuje leszczyńskie centrum doradztwa zawodowego.

Grupa uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Czaczu odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach w środę, 22 stycznia. Odwiedziny odbyły się w ramach wolontariatu, polegającego na przygotowaniu przez uczniów różnego rodzaju zabaw związanych z zawodami.

Spotkanie rozpoczęło się od gier związanych z zawodami, jak Eurobiznes, Memory oraz 5 Sekund. Uczniowie wszystkie plansze przygotowali własnoręcznie. Ponadto młodzież zaprezentowała swoje talenty. Mieszkańcy domu zobaczyli gimnastykę artystyczną, eksperymenty chemiczne, pokaz taekwondo oraz usłyszeli pięknie zaśpiewaną piosenkę. Przy tej okazji uczniowie odpowiadali na pytania zainteresowanych ich pokazami widzów.

Z kolei trzech mieszkańców DPS-u opowiedziało zgromadzonym historię związaną z pracą, którą w życiu wykonywali, ale także o swoich zainteresowaniach i pasjach. Uczniowie słuchali tych opowieści z dużą uwagą i ciekawością.

Były również wzajemne prezenty i niespodzianki. Młodzież na pamiątkę spotkania przygotowała duży plakat, na którym sami, jak i ich gospodarze odcisnęli swoje dłonie. Z kolei mieszkańcy i personel Domu odwdzięczyli się wspólna kawą i ciastem. Specjalny prezent dla mieszkańców DPS w postaci gier planszowych oraz słodyczy przekazał mieszkańcom Grzegorz Kozak, koordynator całego projektu z Centrum Wsparcia rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. - Takie spotkanie jak dzisiejsze to z jednej strony doradztwo zawodowe, a z drugiej wolontariat służący budowaniu wysoko dzisiaj cenionych kompetencji społecznych wśród młodzieży. Cieszę się, że szkoły tak chętnie angażują się w te trudne, ale jednocześnie wspaniałe i bardzo potrzebne akcje - mówi Grzegorz Kozak.

Dodajmy, że podczas spotkania można było zaobserwować, że zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy są siebie nawzajem ciekawi i moją sobie wiele do zaoferowania. Młodzież bez dystansu podchodziła do dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami osób pomagając im w naturalny sposób w wykonywaniu zadań.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%