Zamknij

Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan

10:46, 14.01.2020 Redakcja Aktualizacja: 10:46, 14.01.2020
Skomentuj
Ponad 300 osób wzięło udział w zorganizowanym po raz 22. spotkaniu, które odbyło się 10 stycznia w hali sportowej w Starych Oborzyskach.

Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, służb mundurowych, klubów seniora i kół gospodyń wiejskich, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, rolnicy oraz urzędnicy.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Jana Szczepaniaka, przewodniczącego Rady Gminy, zebrani obejrzeli krótki film, w którym  zaprezentowano wydarzenia w gminie w roku 2019. Następnie ubiegłoroczne dokonania gminy oraz plany na rok 2020 omówił wójt Andrzej Przybyła.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i podziękowania. Otrzymali je: Gabriela Itkowiak z Turwi za udany występ w telewizyjnej "Szansie na Sukces", Monika Kościańska za znaczący rozwój Spółdzielni "Bon Appetit" oraz sołtys Kurzej Góry, Alfred Kołodziej za 27 lat kierowania klubem piłkarskim Rywal-Ewmar Kurza Góra. Wręczono również roczne stypendia sportowe młodym karatekom, osiągającym spore sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej: Aleksandrowi Opasowi i Magdalenie Godlewskiej. Z uwagi na zajęcia sportowe nie mogli oni być obecni, a w ich imieniu nagrody odebrali rodzice. Medal ,,Za zasługi dla łowiectwa" odebrał wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła nadany przez Wojewódzki Sejmik Łowiecki w Poznaniu. Podsumowano Turniej Sołectw Gminy Kościan w roku 2019, w którym triumfowało sołectwo Racot, wyprzedzając Darnowo i Katarzynin.

W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Zawada, która zaśpiewała kolędy, światowe przeboje i piosenki Anny German. Spotkanie Noworoczne zakończyła biesiada przygotowana przez Spółdzielnię "Bon Appetit".

Tekst i zdjęcia: Dariusz Borowski

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%