Zamknij

WOŚP na sportowo w Kościanie

21:29, 12.01.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:29, 12.01.2020
Skomentuj
Główne wydarzenia, które odbywały się w porze południowej podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miały charakter sportowy. Na mieszkańców czekało także kilka innych atrakcji.

Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek w centrum miasta, tutaj także w godz. 11.00-14.00 odbywały się główne wydarzenia. I tak na parkingu za KOK-iem można było oglądać wystawę replik broni, a także postrzelać na strzelnicy ASG - obie atrakcje zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Strzeleckie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Ponadto swoje stanowiska miały straż pożarna OSP Kościan, Kościański Klub Żeglarski oraz Grupa Motocyklowa Stop Śmierci.

O godz. 12.00 nastąpił start XII Biegu Wielkoorkiestrowego na 10 km, w którym udział wzięli biegacze oraz miłośnicy nordic walking. W biegu bądź marszu mógł wziąć udział każdy chętny, a trasa wiodła ulicami miasta aż do marketu Tesco i z powrotem.

Sporo działo się również na ul. Wrocławskiej. Tutaj największą atrakcję dla najmłodszych stanowił zabytkowy wóz strażacki. Dzieci mogły nie tylko wejść do pojazdu, ale również odbyć nim przejażdżkę. Osoby, które dały datek na rzecz Orkiestry, mogły także posilić się kiełbaską z grilla bądź grochówką.

Sporo emocji wśród przybyłych wzbudziła kąpiel płetwonurków z grupy Triton Kościan oraz morsów należących do "Morsów Kościan" w basenie z lodowatą wodą. Dodajmy, że wśród obserwatorów znaleźli się odważni, którzy zdjęli zimowe ubrania i wskoczyli do basenu otrzymując gromkie brawa.

Datki zbierano również na strzelnicy LOK Kościan, a także na basenie MOSiR, gdzie można było zanurkować pod wodą wraz z instruktorem. O godz. 14.00 wydarzenia przeniosły się do Kościańskiego Ośrodka Kultury, którym zawładnęły muzyka, taniec i śpiew. Na scenie wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych w KOK-u, uczniowie kościańskich szkół i przedszkoli oraz Zespół Taneczny Pryzmat. W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje różnych gadżetów. Hasło tegorocznej WOŚP brzmiało: "Wiatr w żagle", a zbierano pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%