Zamknij

Trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery

04:30, 22.10.2019 Redakcja Aktualizacja: 04:32, 22.10.2019
Skomentuj
Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie po raz kolejny organizuje tydzień kariery pod nazwą "PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE...". Trwa on od 21 do 27 października.

W ramach tygodnia przeprowadzane są dla uczniów VIII klas spotkania grupowe mające na celu pomoc młodzieży w określeniu predyspozycji zawodowych, wyborze zawodu i ustaleniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Spotkania doradców zawodowych z chętną młodzieżą w grupach do 16 osób odbywają się na terenie szkoły. Doradcy zawodowi spotkają się także z przedszkolakami, aby zaznajomić dzieci z wybranymi zawodami.

Ponadto PUP organizuje w tym tygodniu "Drzwi otwarte u pracodawców". Dzięki nim młodzież ma możliwość odbycia wizyt w lokalnych firmach, poznania specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach, zdobycia informacji, jak powinna wyglądać ścieżka kształcenia, aby wykonywać dany zawód. 

W dniu 23 października 2019 r. w godz. od 9:00 do 13:00 w siedzibie Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie odbędzie się dyżur. Pełnić go będą  Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie oraz Kierownik Biura  w sprawie informacji o praktycznej nauce zawodu.

Organizatorem wydarzeń jest Powiatowy Urząd Pracy w Kościane wraz z partnerami - Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kościanie, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu, Oddziałem Zamiejscowym w Lesznie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej i Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%