Zamknij

Noc Zawodowców pełna wrażeń

04:06, 05.10.2019 Redakcja Aktualizacja: 01:19, 08.10.2019
Skomentuj
Wiele atrakcji czekało na młodzież podczas II edycji Nocy Zawodowców, która miała miejsce w piątek na hali przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie.

Wydarzenie ma na celu przede wszystkim promocję szkolnictwa zawodowego i dualnego oraz zawodów związanych z konkretnym fachem. Pokazuje, że ukończenie szkół branżowych wiąże się z możliwością podjęcia pracy w firmie, w której zdobywało się wiedzę z danej branży.

- Dziś jest wam bardzo trudno wybrać zawód - zwróciła się do uczniów końcowych klas szkół podstawowych obecnych na wydarzeniu Małgorzata Durek, dyrektor ZSP im. F. Ratajczaka. - Nie znacie jego specyfiki, specyfiki szkoły, do której moglibyście pójść. Dzisiejsze spotkanie może być dla was dopiero początkiem drogi poszukiwania swojego miejsca na rynku zawodów. Być może niektórzy z was już dzisiaj odkryją swoje predyspozycje. Ale to jest pierwszy wybór, a pewnie w przyszłości zmienicie jeszcze zawód, bo tak to dzisiaj wygląda, że co kilka lat zmienia się zawód czy miejsce pracy.

Podczas wydarzenia można było nie tylko zdobyć informacje na temat konkretnych kierunków kształcenia na stoiskach szkół, ale również zobaczyć w praktyce wiele zawodowych umiejętności prezentowanych przez lokalne firmy. Były zatem pokazy musztry czy samoobrony klas mundurowych, zdobienie tortu i wiele innych pokazów. Ponadto samemu można było przymierzyć strój policyjny, przybić gwóźdź czy też zrobić karmnik. Nie brakowało także konkursów, pokazów artystycznych, do spróbowania były także przekąski.

Jednym słowem hala tętniła życiem i stanowiła świetne połączenie edukacji z rozrywką. Głównym organizatorem wydarzenia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie wraz z kilkoma partnerami.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%