Zamknij

Szłapka zachęca do głosowania na Rusieckiego

02:39, 06.09.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:39, 06.09.2019
Skomentuj
Poseł Nowoczesnej w obecnej kadencji i kandydat Koalicji Obywatelskiej z okręgu poznańskiego w nadchodzących wyborach parlamentarnych namawia kościaniaków do głosowania na leszczyniaka Grzegorza Rusieckiego.

- Przez cztery lata kadencji bardzo blisko współpracowaliśmy z Grzegorzem Rusieckim. Wspólnie prowadziliśmy kampanię 4 lata temu, wtedy Grzegorz startował do senatu. Wspólnie też prowadziliśmy kampanię samorządową i dalej chcemy razem współpracować. Dlatego bardzo wszystkich zachęcam, aby w najbliższych wyborach oddać głos na Grzegorza Rusieckiego, bo będzie to głos na naszą dobrą współpracę i kolejne cztery lata aktywnej kadencji - mówi Adam Szłapka.

Poseł z Kościana wypowiedział te słowa podczas czwartkowej konferencji prasowej zorganizowanej na kościańskim Rynku. Adam Szłapka podsumował również krótko swoją kadencję. - Z punktu widzenia posła debiutanta i posła opozycji to była bardzo dobra i aktywna kadencja - uważa poseł. - Zaangażowałem się w wiele spraw bardzo ważnych dla naszego regionu. Z najważniejszą kwestię poseł Szłapka uważa wstrzymanie budowy kopalni odkrywkowej węgla kamiennego, która oznaczałaby degradację środowiska. - Bardzo intensywnie zajmowałem się także dręczeniem rządu w sprawie drogi S5. Wydaje mi się, że dzięki temu to przyspieszyło. Zajmowałem się również sprawą  przejścia podziemnego na Gurostwie czy też częstotliwością połączeń kolejowych miedzy Kościanem i Lesznem oraz Lesznem i Warszawą, spóźnieniami pociągów itd.

Grzegorz Rusiecki jest obecnie wicestarostą powiatu leszczyńskiego. Ma 36 lat, jest prawnikiem zaangażowanym w działalność samorządową od 19 roku życia. - Jestem związany z Lesznem, ale mam też korzenie kościańskie. Mój ojciec urodził się w Przysiece Starej, w Kościane kończył liceum, ja mam tutaj pochowanych swoich dziadków. Do Kościana przyjeżdżałem dość często, znam Kościan, choć nie czuję go tak mocno jak Adam Szłapka - mówi Grzegorz Rusiecki. Dodał, że powiaty byłego województwa leszczyńskiego powinny być jak najsilniej reprezentowane w parlamencie. Podkreśla, że start z 4 miejsca z Koalicji Obywatelskiej daje realne szanse na to, aby rzeczywiście wywalczyć mandat.

Poseł Szłapka odniósł się również do tego, dlaczego nie startuje już z naszego okręgu. - Walczymy o zwycięstwo ogólnopolskie, to jest duży projekt Koalicji Obywatelskiej i chcemy zoptymalizować ten wynik. Uznaliśmy, że ważniejszym dzisiaj zadaniem będzie zaktywizowanie młodej grupy wyborców w Poznaniu, którzy w poprzednich wyborach nie głosowali - przyznaje poseł i dodaje, że w kampanie wyborcze w Koście i Lesznie będzie zaangażowany i Kościana nie zostawi.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%