Zamknij

Wakacje ze Stowarzyszeniem Chłapowskiego

14:30, 13.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 14:31, 13.08.2019
Skomentuj
W dniach 5-9 sierpnia dzieci z Kopaszewa, Rogaczewa Wielkiego, Rogaczewa Małego i okolicznych miejscowości powiatu kościańskiego uczestniczyły w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego.

Współorganizatorem półkolonii były sołectwa: Kopaszewo, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie.

 Ponad 40 dzieci poznawało najbliższą okolicę. Koloniści poszerzyli swoją wiedzę na temat  historii Kopaszewa, zwiedzili kościół św. Marcina w Gryżynie, dworek w Jeziorkach oraz Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Na tamtejszym wzgórzu, o nazwie Szubienica, dowiedzieli się kiedy powstały osieckie wiatraki i jak wyglądała praca młynarza.

Organizatorzy zadbali też o kondycję fizyczną uczestników półkolonii. Był rajd rowerowy, gry terenowe, kajaki, rowery wodne, zabawy w kościańskim Nenufarze, plażowanie i pływanie w jeziorach, a na zakończenie Małe Igrzyska Olimpijskie.

Zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku było możliwe dzięki finansowemu wsparciu powiatu kościańskiego w ramach konkursu "Wakacje na sportowo", a także gminy Krzywiń w ramach Funduszu Sołeckiego poszczególnych współpracujących sołectw.  Kierownikiem wypoczynku był Leszek Majchrzak, ale zorganizowanie półkolonii nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu miejscowych wolontariuszy.

Fot. Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%