Zamknij

Świat nauki dla każdego

15:13, 18.07.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:13, 18.07.2019
Skomentuj
Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się mobilna wystawa warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, która dostępna jest dzisiaj i jutro w Kościanie. Dużych kolejek jednak nie ma i poszczególne stanowiska można oglądać swobodnie.

Na wystawę składa się kilkanaście stanowisk, które związane są z różnymi dziedzinami nauki. Wszystkiego można dotknąć lub samemu przeprowadzić doświadczenie, a wyjaśnieniu zachodzących zjawisk służą ustawione przy każdym stanowisku tablice informacyjne. Pomocnych jest również trzech edukatorów cały czas obecnych w godzinach otwarcia wystawy.

- Na naszej wystawie można doświadczać różnych wycinków ze świata, które coś mogą nam pokazać. Czasem są one zaskakujące, a czasem dobrze znane. Największą popularnością cieszą się łamigłówki. Drobne zagadki logiczne wciągają i przynoszą zawsze dużo radości - mówi Marcin Gołębiewski, edukator w Centrum Nauki Kopernik.

Poszczególne stanowiska dotyczą m.in. prawidłowości badań statystycznych, anatomii, praw fizyki, odwołują się do zmysłów słuchu i wzroku, a nawet pokazują jak powstaje film. Zwiedzający otrzymują również Poradnik młodego naukowca zachęcający do wykonania różnych eksperymentów samodzielnie w domu, z użyciem powszechnych przedmiotów.

Naukobus, czyli inicjatywa realizowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po Polsce jeździ już od dwóch lat i ma za sobą setki odwiedzin w różnych, przeważnie mniejszych miejscowościach. - Zainteresowanie wszędzie jest duże, co nas bardzo cieszy - zapewnia Marcin Gołębiewski.

A wystawa jeszcze dziś czynna będzie do godz. 18.00, natomiast jutro można ją odwiedzić w godzinach 8.00-14.00. Miejsce to hala sportowa przy szkole Podstawowej nr 4.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%