Zamknij

Eksplozja kolorów i wianki na jeziorze w Nowym Dębcu

22:04, 29.06.2019 Redakcja Aktualizacja: 22:04, 29.06.2019
Skomentuj
W sobotnie popołudnie przy plaży w Nowym Dębcu rozpoczął się festyn inaugurujący sezon na gminnym kąpielisku. Najbardziej efektownym punktem programu była zabawa polegająca na posypywaniu się kolorowym proszkiem.

Tuż po niej spod sceny wyruszył kolorowy korowód, który przeszedł nad jezioro i wypuścił uplecione wcześniej wianki.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych i nie tylko sporym zainteresowaniem cieszyło się malowanie kubków, twarzy i plecenie wianków. Miłośnicy gry w boule rywalizowali w tradycyjnym turnieju. W części artystycznej na scenie zaprezentował się zespół ludowy "Kokorzynianki".

Późnym popołudniem przyszedł czas na XVII Bieg Romantyczny Parami. W rywalizacji na dystansie 1200 m, najlepsza okazała się para z Kościana - Zuzanna Ustasiak i Jakub Dziura. - To już mu drugi start w Biegu Romantycznym w Nowym Dębcu, po raz pierwszy rywalizowałam tutaj w zeszłym roku. Spodobało mi się i stwierdziłam, że w tym roku też pobiegnę - mówi Zuzanna Ustasiak. - Chciałam wystartować razem z koleżanką ale okazało się, że regulamin biegu nie przewiduje takiej możliwości. Postanowiłam więc pójść poszukać kogoś na plaży. W ten sposób trafiłam na Kubę, który jest moim kolegą i poprosiłam go o wspólny start w biegu.

- Chętnie przystałem na tę propozycję - mówi Jakub Dziura. - Razem z Zuzą mieliśmy już okazję do wspólnych startów w sztafetach i biegach na szczeblu powiatowym. Cieszę się, że udało nam się wygrać. To był mój pierwszy start w Biegu Romantycznym i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało.

Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach nagrodzono medalami. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano dodatkowe nagrody.

Festyn w Nowym Dębcu zakończy się koncertem zespołu Ogień.

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%