Zamknij

Triathlon w Nowym Dębcu 2019

18:02, 18.06.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 19:17, 18.06.2019
Skomentuj
Trwają przygotowania do tegorocznych zawodów triathlonowych, które odbędą się 25 sierpnia. Na zawodników oraz kibiców czeka kilka nowości.

O szczegółach związanych z tegoroczną imprezą poinformowano na konferencji prasowej poprzedzającej podpisanie porozumienia dotyczącego wzajemnej współpracy organizacyjnej. A głównym organizatorem wydarzenia, podobnie jak w poprzednich latach, jest Paweł Kotas oraz samorząd gminy Kościan, powiatu kościańskiego oraz miasta Kościan.

Najważniejszą tegoroczną zmianą jest nowa trasa kolarska. - Asfalt dookoła jeziora jest w coraz gorszym stanie, a mamy nową, piękną trasę rowerową do Racotu. Będziemy chcieli ją w tym roku wykorzystać - zapowiada Paweł Kotas.

Na tej zmianie skorzystają nie tylko zawodnicy, ale również mieszkańcy pobliskich sołectw, a także letnicy z Nowego Dębca. Droga z miejscowości, jak i do niej przez cały dzień będzie bowiem przejezdna.

Drugą nowością jest wprowadzenie nowego dystansu. - Rezygnujemy z 1/2 Ironmana, bo musiałoby to się odbywać na zbyt wielu pętlach. Wprowadzamy za to krótki dystans, który na ten moment nazywa się roboczo "tritritri" - mówi Paweł Kotas.

Nowy dystans to trzy starty - o godz. 9.00, 13.00 i 17.00 na bardzo krótkich odcinkach. Dzięki temu zawodnicy rywalizują cały czas na oczach kibiców, co zwiększa atrakcyjność widowiska. Plusem jest także możliwość organizacji zawodów w prawie każdym miejscu, wystarczy nieduży akwen wodny o wymiarach 100 x 100 m. Dodajmy, że Kościan będzie prekursorem takich zawodów w całym kraju. Czy zadomowią się one na dłużej i będą organizowane również na innych zawodach, pokaże czas.

Poza nowym dystansem, po raz pierwszy w historii Polski odbędą się także I Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej pod patronatem Komendy Głównej PSP w Warszawie. W wydarzeniu będzie uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków z całego kraju. Ponadto odbędą się również Mistrzostwa Wielkopolski Policji w Triathlonie.

Nie zabraknie także stałych punków imprezy jak rywalizacja trzyosobowych sztafet oraz zawodów duathlonowych dla dzieci.

Przypomnijmy, że zawody w Nowym Dębcu wchodzą w skład trzyczłonowej rywalizacji Greatman Trilogy, która odbywa się również w Kórniku i Śremie.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%