Zamknij

Piknik drezynowy w Racocie

03:13, 27.05.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:13, 27.05.2019
Skomentuj
Dziesięć 4-osobowych załóg wzięło udział w Wyścigach Drezyn Ręcznych, które odbyły się w niedzielę w Racocie. Przed zawodami dorosłych, odbyły się zawody dziecięce, a w przerwach można było skorzystać z przejażdżki turystycznej.

Jak na piknik przystało, pogoda podczas imprezy na nieczynnym dworcu kolejowym w Racocie była słoneczna i piknikowa. Na przybyłych czekały atrakcje w postaci kiełbasek z grilla, a także gier dla najmłodszych.

Nie zabrakło także sportowych emocji, gdyż zawody w Racocie były jednocześnie pierwszymi w tym roku zaliczanymi do eliminacji XV Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych.

W rywalizacji dziecięcej startowały dwuosobowe ekipy na lekkiej drezynie rowerowej. Z kolei drużyny dorosłych składały się z czteroosobowych załóg, którzy musiały jak najszybciej pokonać liczący 200 metrów dystans na ważącej 600 m drezynie ręcznej. Wszystkie załogi poradziły sobie z tym świetnie, o czym świadczyły niewielkie różnice czasów.

Wśród dziewcząt najlepsze były Gosia i Zuzia Myler z czasem 21,45. II miejsce zajęły Zosia Browaczyk i Marcelina Chraplak (23,59), a III - Helena Budza i Wiktoria Borowidz (24,35). Wśród chłopców najlepsi okazali się Adrian Ratajski i Adam Kasperek (19,18), II miejsce przypadło Krytianowi Kaczorowskiemu (19,35) i Bartoszowi Świątkowskiemu, a III Jakubowi Jakobczakowi i Kacprowi Bojek (21,46).

 W wyścigach dorosłych startowało natomiast 8 załóg męskich i dwie kobiece. Wśród pań I miejsce w rywalizacji gminnej oraz generalnej zajęły Racocianki (46,08), a II miejsce Babki Racot (46,56).

W załogach męskich klasyfikacja gminna przedstawiała się następująco: I miejsce - Strzelec Darnowo (29,59), II miejsce - Darnowo (29,74), III miejsce - Sami Swoi Katarzynin (32,34). W klasyfikacji generalnej na podium stanęły z kolei następujące ekipy: I miejsce - Szybcy i Wściekli (29,29), II miejsce - Kwintale (29,40), III miejsce - Strzelec Darnowo (29,74).

Głównym organizatorem wydarzenia był OSiR Kościan, a także Fundacja Gościnna Wielkopolska, Międzygminny Związek Turystyczny "Wielkopolska Gościnna", Gmina Kościan i Krzywińska Kolej Drezynowa.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%