Pierwszy w tym roku spływ kajakowy Kanałem Obry [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbył się pierwszy w tym roku spływ kajakowy zorganizowany przez MOSiR Kościan. Wzięło w nim udział ponad 20 osób, które wraz z ratownikami popłynęły szlakiem wodnym ze Zglińca i Wonieścia.

Zbiórka osób, które zdecydowały się na spływ, odbyła się w niedzielny poranek pod halą sportową na Łazienkach, skąd przetransportowano kajaki wraz z uczestnikami na miejsce startu w Zglińcu lub Wonieściu.

To dla mnie pierwszy spływ na rzecemówi Martyna ze Stęszewa, która zdecydowała się na udział w spływie razem z Kacprem. Dotychczas moja przygoda z kajakiem ograniczała się do pływania po jeziorze. Cieszymy się z pięknej pogody. Jest słoneczny dzień, przyjemnie wieje wiatr, ale nie jest zimno.

Wśród uczestników spływu znalazły się też osoby, dla których był to pierwszy kontakt z kajakiem. – Wykorzystując wolny czas postanowiłem popłynąć krótszą trasą z Wonieścia do Kościana. To dla mnie pierwsza przygoda z kajakiemmówi Norbert, mieszkaniec Kościana.

Uczestników spływu podzielono na dwie grupy. Pierwsza popłynęła szklakiem wodnym ze Zglińca. Druga dołączyła do niej w Wonieściu. Wyprawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami na Łazienkach.

fot. Maciej Sibilak