Parking przy dworcu czeka na otwarcie [ZDJĘCIA]

Pozostały tylko drobne prace wykończeniowe na powstającym parkingu przy dworcu PKP w Kościanie. Inwestycja ma zostać oddana do użytku na przełomie lipca i sierpnia.

Kościan. Parking przy dworcu czeka na otwarcie

Zasadnicze prace przy budowie nowego parkingu w pobliżu stacji Kościan są zakończone. Obecnie wykonawca realizuje roboty wykończeniowe, związane m.in. z oświetleniem. Planujemy udostępnić obiekt na przełomie lipca i sierpnia – informuje Radosław Śledziński z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na otwarcie parkingu z niecierpliwością czekają szczególnie mieszkańcy korzystający codziennie z pociągów i dojeżdżający na dworzec samochodem bądź rowerem. W tej chwili liczba miejsc parkingowych przy dworcu jest ograniczona, natomiast nowy parking pomieści ponad 100 samochodów. Również właściciele jednośladów nie mają w tej chwili komfortowego rozwiązania, jeżeli chodzi o pozostawienie swych pojazdów. Muszą stawiać je pod chmurką, a liczba stojaków także jest niewystarczająca.

To zmieni się jednak wkrótce. Do dyspozycji rowerzystów będzie duży parking na 300 pojazdów, które od złych warunków atmosferycznych chronić będzie zadaszenie składające się z zabytkowej wiaty. Przed remontem dworca wiata znajdowała się na dworcu PKP.

I to właśnie m.in. prace związane z montażem wiaty, a także trwająca epidemia i kłopoty z załogą były powodem dużych opóźnień związanych z inwestycją. Najpierw zakładano, że parking zostanie oddany do użytku do końca 2020 r., potem do końca II kwartału bieżącego roku. Ten termin jednak również nie został dotrzymany. Miejmy nadzieję, że zapowiadany teraz termin na początek sierpnia będzie już ostateczny.

Fot. Maciej Sibilak, Milena Waldowska