Parada i licytacje na finał WOŚP w Śmiglu

Pomimo epidemii, atrakcyjnie zapowiada się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śmiglu. Przez ulice miasta przejedzie orkiestrowy korowód, będą też licytacje gadżetów. Nie zabraknie również wolontariuszy na ulicach.

Tegoroczny sztab WOŚP w Śmiglu liczy aż 55 wolontariuszy. Podczas finału, w niedzielę 31 stycznia już od samego rana wyruszą oni na ulice w całej gminie i będą zbierać tradycyjnie datki do puszek. Darowizny można przekazywać również poprzez e-skarbonki.

O godz. 14.00 spod marketu Polo ruszą w stronę Centrum Kultury w korowodzie zmotoryzowane grupy Wind Wolves, Yuma Teams, Raptor 4 x 4 oraz strażacy z OSP Śmigiel. Parad nie zabraknie również w Czaczu i Starym Bojanowie, a organizują je strażacy tych miejscowości.

W godz. 14.30-18.00 w Centrum Kultury przeprowadzane będą licytacje. Przedmioty wystawione na licytacje już w tej chwili można oglądać na Facebooku Centrum Kultury. Zostały one podzielone na cztery grupy, a zawalczyć o nie będzie można wyłącznie telefonicznie. Dodajmy, że licytacje były już prowadzone przez internet, ale niestety musiały zostać anulowane w wyniku interwencji centrali w Warszawie. Tamte przedmioty będzie można jednak teraz wylicytować ponownie. Pojawiły się również nowe propozycje.

Największą atrakcją będzie samochód przystosowany do udziału w wyścigach wraków przekazany przez klub Yuma Team. To mitsubishi colt z 1998, z silnikiem benzynowym, klimatyzacją oraz zimowymi oponami. Auto może zostać zarejestrowane i jeździć po drogach.

W ubiegłym roku śmigielski sztab WOŚP uzbierał łącznie blisko 45 tys. zł. Tym razem z uwagi na epidemię może być trudno pobić tę kwotę, ale organizatorzy są dobrej myśli. A tegoroczna zbiórka prowadzona jest na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.