Pączkownia w Kościanie. Długa kolejka oczekujących [ZDJĘCIA]

Pierwszego dnia otwarcia w naszym mieście mobilnej Pączkowni Smak Sprzed Lat klienci ruszyli z apetytem po świeże pączki. Na ulicy przy budce ustawiła się długa kolejka oczekujących.

Kościan. Pączkownia

Pączkownia Smak Sprzed Lat to sprawdzony patent z innych miast na sprzedawanie pączków z okienka. To rozwiązanie sprawdza się doskonale, jednak pod warunkiem, że pączki są świeże, wyrabiane, a następnie smażone na miejscu, z bogatym nadzieniem.

I tym właśnie cechuje się mobilna Pączkownia. Na oczach klientów najpierw przygotowywane jest ciasto, a gdy jest już gotowe i uformowane, każda sztuka trafia do garownika, gdzie rośnie w wilgotnym i ciepłym miejscu. Po nabraniu objętości pączki są smażone w tradycyjnym smalcu aż do uzyskania rumianego koloru. Następnie są smarowane lukrem lub sypane cukrem pudrem.

W Kościanie w małej budce, która mieści się na parkingu przy Biedronce na al. Kościuszki w dniu otwarcia, czyli w piątek 18 lutego cztery osoby uwijają się jak w ukropie przygotowując pyszne słodkości. Zapach smażonego ciasta unosi się już z daleka. Przed południem kolejka amatorów słodkiej przekąski była długa. Czas oczekiwania, by zostać obsłużonym w okienku wynosił nawet kilkadziesiąt minut, szczególnie, jeśli trzeba było poczekać na nową partię do wypieczenia. Nie zraziło to jednak klientów, tym bardziej, że dzisiejsza słoneczna pogoda sprzyja oczekiwaniu na dworze.

Smaki pączków Pączkownia oferuje różne, dziś do wyboru są pączki z nadzieniem malinowym, kinder bueno i z powidłami. Pączki są wyjątkowo duże, a cena za sztukę wynosi 4,60 zł.

Osoby, które stały w kolejce kupowały od razu przynajmniej kilka sztuk, najczęściej w kartonikach. Ci, którzy już zdążyli spróbować wypieku przekonywali, że jest on naprawdę pyszny.

Fot. Milena Waldowska