Otwarcie placu zabaw na os. Piastowskim

W piątek 17 maja Kościańska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprosiła dzieci na nowy plac zabaw. Z okazji otwarcia na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Nowe miejsce zabaw to w zasadzie dwa ogrodzone i usytuowane w swoim sąsiedztwie place, na które składają się huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie i piaskownica.

Podczas festynu z okazji otwarcia przygotowano wiele atrakcji. Przybyłe dzieci witały dwie wysokie postacie na szczudłach. Dzieciaki chętnie przybijały piątkę z „olbrzymami” i fotografowały się. Były także zabawy przygotowane przez animatorów z Opieki Kreatywnej, w tym m.in. puszczanie baniek mydlanych, kącik rysunkowy czy malowanie twarzy. Dzieci mogły zapoznać się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Ne zabrakło także balonów i gadżetów rozdawanych w prezencie oraz poczęstunku, na który składały się darmowe lody, wata cukrowa i popcorn.

Starsze i młodsze dzieci z chęcią testowały wszelkie urządzenia. Ku radości organizatorów dopisała pogoda, która wcale nie była pewna, bo jeszcze w piątkowe przedpołudnie niebo spowijały chmury.

A już 29 maja KSM zaprasza na otwarcie kolejnego placu, tym razem na os. Jagiellońskim. Impreza odbędzie się w godzinach 16.00-18.00.